פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

רשמים מפריז: המגמות החדשות בעולם העיצוב

תערוכת העיצוב הדו-שנתית Maison&Objet התקיימה בשבוע שעבר בפריז, ואנחנו כאן עם עדכון חם מהשטח. סמנו לעצמכם את המגמות החדשות שישפיעו על עיצוב הבית השנה

מאת: שירלי דן, צילומים באדיבות התערוכה MAISON DE OBJET

תערוכת העיצוב וההום סטיילינג Maison&Objet התקיימה השבוע בפריז. התערוכה הינה אחת מתערוכות העיצוב הגדולות בעולם, ונערכת בפריז פעמיים בשנה. אלפי מציגים ומותגי עיצוב מציגים בתערוכה זו את האמירה שלהם לשנה הקרובה, והמבקרים - מעצבים, חברות עיצוב וקניינים - מגיעים לחמישה ימים כדי להתעדכן בטרנדים המובילים ובמה שהכי חם בעולם העיצוב לבית בתחומי הדקורציה, עיצוב וסגנונות, ריהוט, אקססוריז, טקסטיל, עולם הילדים ועיצוב השולחן. אז מה היה לנו שם הפעם?

 

 

 

קטיפה אהובתי


הקטיפה ממשיכה זו השנה השנייה, ואפילו השלישית, לככב בתערוכה. נדמה שהיא כל כך מודרנית שאפשר לשלב אותה בכל סגנון קיים. הקטיפה בולטת בזכות מגמת הבוהו שיק, במסגרתה היא מאוד רלוונטית. הסגנון המלכותי והזהב מחברים את מגמת הקטיפה והבוהו שיק יחדיו.

 

 

ראש כחול


בתקופה הקרובה נראה מוצרים בצבעוניות ברורה ומאוד שולטת. כל צבע מקבל את הבמה, ואין ערבוב של צבעים. נשארנו הרבה עם ירוק וכחול, ובעיקר עם הצבע הירוק על גווניו, כאשר הנוכחות הירוקה באה לידי ביטוי בסטיילינג ובריהוט משמעותי. "GREENERY", הצבע שהוכרז השנה על ידי פנטון העולמית כצבע השנה, הוא צבע מלא חיות וסטייל, ונכון לשלב אותו בחללים בנגיעות קטנות וגדולות. וגם לכחול יש נוכחות מרשימה כפי שאפשר לראות בתמונות הבאות.

 

 

 

 

חומרים טבעיים


במבוקים, עץ, חבלים, הרבה חומרים טבעיים ייכנסו לבית שלנו השנה. הנוכחות שלהם ניכרת בכל מקום - בריהוט, אקססוריז, שטיחים, גופי תאורה, הדומים, מחצלות ועוד. החומרים הטבעיים מקורם במגמה של חזרה לטבע, לערכים, לרגוע, לבית הרגשי. זו מגמה שהולכת על ניקיון והיא ניכרת בעולם כולו. 

 

 

 

 

 

רואים שקוף


אנחנו הולכים לראות הרבה תאורה עם זכוכית, והמון המון זכוכית שקופה. בלטו בתערוכה באופן ניכר גופי תאורה תלויים עם הרבה מאוד כדורים. גופי התאורה היו משולבים זהב ושחור, בסגנון שמתחבר לבוהו שיק בזכות הצבע והחומר. תאורה כזו יכולה להתאים כ-PIECE לסלון, ומספיק למקם אחת כזו בסלון כדי לתת אווירה ואופי. 

 

 

 

כמו כן, ניתן לראות זכוכית משולבת ברהיטים, אולם בניחוח הרבה יותר טבעי וחם. יש שילובי זכוכית בשולחנות אוכל, שולחנות סלוניים, הדומים ועוד, והכל בסגנון מאוד טבעי ופחות מודרני.

 

 

חזרה לטבע


בביתן חמש היה מתחם ענק שכולו ירוק, אשר כלל הרבה מאוד צמחייה. המתחם מיקד אליו את טרנד הטבע: פופים מחומרים טבעיים, שטיחים קלועים, כירבוליות, המון צבע ירוק, הדפסים מהטבע, קקטוסים, ואפילו כלים בצורות המזכירות מוטיבים מהטבע. 

 

צילום: שירלי דן

 

צילום: שירלי דן

 

מה כבר אאוט?


עיצוב חם ולא מנוכר מאוד בלט בתערוכה.  לא היו בה בטון, לא אלומיניום ולא סגנון מודרני. 

 

 

הכתבה באדיבות שירלי דן אשר ביקרה בתערוכה השבוע. שירלי היא בעלת משרד אדריכלות ועיצוב פנים, המציע מעטפת הכוללת את כל השירותים הנדרשים לתכנון ולבנייה, החל באדריכלות ועיצוב פנים ועד לפיקוח וניהול בנייה. 

 


אהבתם את הטרנדים החדשים? בואו לקרוא עליהם עוד קצת: