מעוררת תיאבון: עיצוב מסעדת שף שאתם חייבים לבקר בה

השף משה שגב ידוע פרט למנות הגורמה הערבות לחיך שהוא יוצר גם בדמיון, מעוף, יצירתיות והקפדה יתרה על כל פרט ומסעדת ״ני הון נובה״ שבבעלותו, אותה תכנן ועיצב גיא סירוטה, בהחלט משקפת את הערכים הללו שהביאו אותו לגדולה. הצצה לעיצוב מסעדת שף מעוררת התיאבון, שחובבי העיצוב פשוט חייבים לבקר בה

awards participation badge
350 מ"ר
יואב גורין
הנדסאי האדריכלות ומעצב הפנים גיא סירוטה
הנדסאי האדריכלות ומעצב הפנים גיא סירוטה

מסעדת ״ני הון נובה״ של השף משה שגב
המיקום: פתח תקווה

סצנת הקולינריה בארץ חזרה לימיה היפים: אחרי שנתיים במהלכן המסעדות נותרו סגורות, ניכר כי מרביתן חזרו לתפוסה מלאה, בפרט אלה בהן פרט לתפריט מעורר השראה, מציעות עיצוב מוקפד המייצר חוויה ויזואלית הוליסטית ועוצמתית. דוגמה לכך היא מסעדת ״ני הון נובה״ הכשרה בפתח תקווה של השף המוערך משה שגב, אותה תכנן ועיצב הנדסאי האדריכלות ומעצב הפנים גיא סירוטה. הפרויקט, שנראה כאילו נגזר מעמוד השער של אחד המגזינים הנחשקים בעולם, הוא דוגמה נפלאה כיצד איזונים נכונים בין מסות, ממדים ונפחים ושילובים יוצאי הדופן בין חומרים, טקסטורות וגוונים יכולים ליצור מראה אורגני וטבעי, עתיר יוקרה ושיק.

עיצוב מסעדת שף

ברוכים הבאים למסעדה שהיא ללא ספק אחת היפות והמוקפדות בעולם

עיצוב מסעדת שף
עיצוב: גיא סירוטה צילום: יואב גורין

הפרויקט, שמשתרע על פני שתי קומות בשטח של כ- 350 מ״ר, מחולק לשתי פונקציות שונות: בקומה התחתונה של המתחם נמצאת המסעדה ובקומה העליונה לאונג' בר: "האתגר הגדול שעמד בפנינו היה לשלב בתכנון מעבר בין שתי הקומות ולתכנן חלל שירותים גדול שיאחד בין שתיהן, מבלי לפגוע בפרטיות ובאינטימיות של כל קומה", מסביר סירוטה. "בתוך כך, נצמדנו לפרוגרמה ותכננו כמה שיותר מקומות ישיבה במסעדה, מבלי לפגוע בתכנון המטבחים, בהם יש את כל הציוד הנדרש למסעדת שף יוקרתית. בפועל הצלחנו לענות על הבריף ויצרנו, לשמחתי, את חווית האירוח הטובה ביותר".

הפרויקט, שמשתרע על פני שתי קומות בשטח של כ- 350 מ״ר, המחולק לשתי פונקציות נפרדות: בקומה התחתונה של המתחם נמצאת המסעדה ובקומה העליונה לאונג' בר:

ניתוח מעמיק של הפרוגרמה יצר את חווית האירוח האולטימטיבית

הפרויקט, שמשתרע על פני שתי קומות בשטח של כ- 350 מ״ר, המחולק לשתי פונקציות נפרדות: בקומה התחתונה של המתחם נמצאת המסעדה ובקומה העליונה לאונג' בר: "האתגר הגדול שעמד בפנינו היה לשלב בתכנון מעבר בין שתי הקומות ולתכנן חלל שירותים גדול שיאחד בין שתיהן, מבלי לפגוע בפרטיות ובאינטימיות של כל קומה", מסביר סירוטה. "בתוך כך, נצמדנו לפרוגרמה ותכננו כמה שיותר מקומות ישיבה במסעדה מבלי לפגוע בתכנון המטבחים בהם יש את כל הציוד הנדרש למסעדת שף יוקרתית. בפועל הצלחנו לענות על הבריף וליצרנו לשמחתי את חווית האירוח הטובה ביותר".
עיצוב: גיא סירוטה צילום: יואב גורין

ניכר כי מסעדת הקונספט, שמגישה מנות פיוז'ן בהשראת המטבח היפני והאסיאתי, מצליחה לשמר אווירה יוקרתית, שאינה דומה כלל לזו שהורגלנו לחוות במסעדות המובילות ברחבי ישראל: "את מקורות ההשראה שלי לתכנון החלל שאבתי מבתי המלון היוקרתיים בעולם, אחוזות, ארמונות ושיטות האירוח הנהוגות בהם. לתוך כך יצקתי מקורות השראה מהטבע וכך נוצר חלל עשיר, דינמי וחוויתי", משחזר סירוטה. "ככלל, אני מאוד אוהב לשלב בפרויקטים שלי בין סגנונות ועולמות תוכן שלרוב לא נפגשים, וליצור בעזרתם חללים הוליסטיים. על אף שעל פניו הם מנוגדים, על ידי איזונים וצירופים נכונים נראה שהם נועדו ליצור יחד מרחב הרמוני אחד".

אזורי הישיבה במסעדה חולקו באמצעות מחיצות דקורטיביות, שהוזמנו ועוצבו במיוחד עבור הפרויקט על מנת לייצר עבור כל אורח חלל אינטימי- יוקרתי משלו: "פינת ה-VIP נתחמה במחיצת מראות דקורטיבית המייצרת מחד הפרדה בין הפינה האינטימית לשאר חללי המסעדה ומאידך, מייצרת תחושת מרחב הן בתוכה והן מחוצה לה. המחיצות הגאומטריות שתכננו מקנות לחלל מראה של תכשיט יוקרתי. על מנת לרכך את האלמנטים המונומנטליים האלה, שיש להם המון נוכחות בחלל, שילבתי גם מסגרות מעוגלת שעשויות מאותם חומרים וצבעים".

עיצוב מסעדת שף

מחיצת מראות דקורטיבית מייצרת הפרדה בין הפינה האינטימית לשאר חללי המסעדה ומאידך שומרת על תחושת המרחב

עיצוב מסעדת שף
עיצוב: גיא סירוטה צילום: יואב גורין

פלטת החומרים והצבעים עמה בחר סירוטה לעבוד מייצרת אווירה יוקרתית, דיסקרטית ואלגנטית בדומה לזאת שלרוב נמצא בבתי מלון יוקרתיים. קומת המסעדה רוצפה ריצוף בגוון אפור גרפיט, בטקסטורה פראית בגדלים משתנים שיחד יוצרים מראה המדמה ריצוף חוץ פראי. יחד עם הצבעים השקטים עמם בחר המעצב לעבוד נוצר השילוב האולטימטיבי בין טבע ליוקרה. בתקרת החלל מותקן גריד מרחף מתעלות מתכת צבועה בשחור מבעדו חבויות מערכות, המייצר תחושה דינמית מעניינת בתקרת המסעדה.

בנוסף, מעל כל שולחן השכיל סירוטה להתקין שנדליר מיוחד משלו, המשתלשל מגובה של 6 מטרים עד למרכז השולחן ומעצים את ממדי החלל. מעל הבר, באזור ממנו יוצאות המנות לשולחנות הסועדים, הותקן טפט טרופי מואר משולב פרט מסגרות ייחודי שתוכנן בכדי לתת לו במה ולהדגיש אותו. אלמנט זה, אותו יצר המעצב, מורכב מטפט בהווייה של ג'ונגל טרופי על גבו תכנן רפפות ברזל שחורות בהן תאורה נסתרת שמעניקה למונומנט הייחודי נפח וטקסטורה. מאחוריו ממוקם חלל הגלריה ואלמנט זה מרמז על הטבע שעתיד להשתלט במלוא עוצמתו בעלייה מעלה לקומה השנייה. "הצמחייה, חיפוי לוחות בדוגמת עלים טרופיים, הטפט מעל המטבח והמחיצות בחלל ההסעדה הם אלמנטים שמתכתבים עם הקו חשיבה היפני", הוא מסביר. "ביפן נהוג להכניס את הטבע הביתה ובמקום קירות היפנים משתמשים במחיצות שמגדירות כל פונקציה וחלל. במקרה הזה עשינו אדפטציה מודרנית ויוקרתית שתתאים לכאן ועכשיו וכמובן לקונספט המסעדה"

עיצוב מסעדת שף

פשוט מרהיב: האלמנט אותו יצר סירוטה מעל המטבח

עיצוב מסעדת שף
עיצוב: גיא סירוטה צילום: יואב גורין
עיצוב מסעדת שף
עיצוב מסעדת שף
עיצוב: גיא סירוטה צילום: יואב גורין

עם העלייה לקומה השנייה נגלה אזור השירותים, שם מתחיל הטבע להשתלט במלוא עוצמתו: "כל הקירות באזור הזה חופו טפט אמנותי יפני בדוגמת עלים וחיפויי עץ, על מנת לשוות להם מראה דרמטי ויוקרתי בו משולבים יסודות טבעיים.

עיצוב מסעדת שף

המראה העוצמתי נשמר כל הדרך לקומה השנייה, שם ממוקמים השירותים והלאונג' בר

עיצוב מסעדת שף
עיצוב: גיא סירוטה צילום: יואב גורין
עיצוב מסעדת שף

הטבע נגלה במלוא הדרו

עיצוב מסעדת שף
עיצוב: גיא סירוטה צילום: יואב גורין
עיצוב מסעדת שף

הצצה למבואת אזור השירותים

עיצוב מסעדת שף
עיצוב: גיא סירוטה צילום: יואב גורין
עיצוב מסעדת שף
עיצוב מסעדת שף
עיצוב: גיא סירוטה צילום: יואב גורין

קומת הגלריה רוצפה בריצוף בעל טקסטורה פראית והצבעים השולטים בה חמים. הקירות בחלל חופו לוחות עץ ספינה ישנים שמקנים לו מראה של טבע פראי, על אף שבהווייתו הוא יוקרתי. בתוך כך שולבו חיפוי לוחות פולימרים בדוגמת טפט עלים טרופי.

 

עיצוב מסעדת שף

חשב על כל פרט: המתכנן המוערך גיא סירוטה, שאחראי על יצירת המופת, על הבר

עיצוב מסעדת שף
עיצוב: גיא סירוטה צילום: יואב גורין

רוצים לקרוא עוד על גיא סירוטה ופועלו? היכנסו לכאן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...