פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

לחלום בגדול לגור בקטן: 10 דירות שעשו את זה ביג טיים!

יותר ויותר אנשים בעולם משקיעים וקונים או בוחרים לגור בדירות קטנות, 30-20 מטר לכל היותר. איך חיים ככה? אספנו לכם עשר דירות שעשו את זה ביג טיים!

03/08/2017
דנית אמינוף, מערכת בניין ודיור
דירות קטנות, זה מה שאנשים מחפשים בעשור האחרון. אתמול היו אצלנו חברים ובזמן שכולנו, שישה במספר, הצטופפנו בפינת אוכל קטנטנה נלחמים על איך מעבירים מלח מבלי לפגוע בצלע של חברנו, אמיל מצפרת סיפר שהוא קנה דירה נפלאה של 10 מ' בפריז ליד שש מהאוניברסיטאות הנחשבות ביותר של צרפת! 
 
בהתחלה נחנקתי, ליטרלי, לקחתי לגימה מהמים, הסדרתי נשימה והמשכתי להקשיב. הוא סיפר על היתרונות, על כך שזאת ההשקעה הכי כדאית ביחס למחירי הדירות במטרופלין, ושבצרפת קל יותר לקחת הלוואה כשצעירים וגם הביטוח על המשכנתא עולה עם הגיל, אז זה הזמן לרכוש דירה קטנה!
 
תכלס הוא צודק, חשבתי לתומי והצטערתי שהכסף שלי מספיק גג למלונה או לבית מעץ. עוד הוא סיפר על הסטודנטים שמחפשים לגור בלב העיר, ועל המעצבת המופלאה שנתנה רעיונות טובים איך לנצל כל סנטימטר. מדי פעם מחשבתי נדדה אל הסלון שלי. ניסיתי לדחוף בדמיון אמבטיה קטנה, מעליה מקרר שהופך למיטת קומתיים, צבעתי הכל בצבעים בהירים ולרגע היה לי נדלן.
 
אמיל צודק, דירות קטנות זה מה שאנשים מחפשים היום. סטודנטים מבקשים לגור צמוד לאוניברסיטה ולאיזורי בילוי, זוגות צעירים מחפשים לגור בסמוך למקום העבודה, משפחות בוחרות לגור בלופט במרכז תל אביב (ורק לא לצאת לכפר סבא!!). כל אלו תופעות שנעשות נפוצות יותר בעשורים האחרונים. אז לכבוד אלו שמחליטים לגור בקטן ולחיות בגדול – ליקטנו כל מיני דירות חמודות, קטנות אבל יפות, כאלה שעשו את זה ביג טיים!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 • 4.
  אחד שקצת מבין??!! חחחחחח
  מה? | (08/06/2017)    
  לא מבין כלום!! סוג של פריצות שהמיטה ליד פינת האוכל? עשית לי את הבוקר. כמה צחקתי. דירות מדהימות וגילה צודקת לגמרי. בארץ הכל נראה אותו דבר
 • 3.
  רדידות.. גילה??!
  אחד שקצת מבין. | (08/06/2017)    
  לגילה.. כנראה שאת בן אדם מאוד רדוד, וחסר תרבות, אם את טוענת שהדירות בחול משדרות "תרבות וחמימות".. חוץ מריקנות!!חוסר תרבות משביע!! באלגן.. וסוג של פריצות (כמו המיטה שצמודה לחדר אוכל)!! איני רואה שום תרבות וחמימות- לדברייך.. לכי תרכיבי משקפיים ותתחילי לראות נכון.
 • 2.
  רדידות
  גילה | (08/04/2017)    
  איך זה שהדירות בחו׳ל משקפות אינדיבידואליות, תרבות וחמימות, מרגישים שיש בהן חיים, ואילו בארץ כולן קופי פייסט ונראות רובן כמו אולמות תצוגה.. אותו מטבח פתוח עם בר אכילה, אותו שטיח טלאים, אותו פרקט, אותם רהיטים...ש.ממון ורדידות. שום מחשבה יצירתית
 • 1.
  ומה בדבר דירות קטנות "ביג טיים" בארצנו(ללא טקסט)
  בעז | (08/04/2017)