כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  המלבן ושברו: עיצוב דירה בניחוח ים ביבנה הירוקה

המלבן ושברו: עיצוב דירה בניחוח ים ביבנה הירוקה

האזור הציבורי הוגדל על חשבון האזורים הפרטיים, ופסים מלבניים בתכנון נשברו על ידי אלמנטים עגולים. לאלה הצטרפו ריצוף כהה, חיפויי קירות אפורים בהירים וצבעים חוזרים אשר יצרו יחד בית מזמין והרמוני למשפחה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


מספר נפשות בבית: זוג + 3 

מיקום: יבנה הירוקה

השטח: 120 מ"ר + מרפסת 20 מ"ר

אדריכלות ועיצוב פנים: עמית קדר – kandesign

הום סטיילינג: הדס פילווסקי רון

 

בני זוג עם שלושה ילדים צעירים רכשו דירה על הנייר ביבנה הירוקה, עם אזור ציבורי צפוף וקטן שבו סלון ומטבח צמודים ולידם פינת אוכל קטנה. לעומת זאת, לחדר הנער הייתה מבואת כניסה אישית ומקלחת צמודה, וחדרי הילדים הנוספים מרווחים וגם להם שירותים צמודים וחדר כביסה. לכל אלו התווסף חדר שינה להורים ומרפסת חיצונית מפנקת.

 

כדי לייצר תחושה של מקום רחב יותר בוטלה מבואת הכניסה לחדר המתבגר, ופתח הכניסה למקלחת הוכנס לתוך החדר. כך נוצרה מבואת כניסה רחבה וברורה יותר לבית, אשר זכתה לספסל כניסה לחליצת נעליים, שטיחון, עציץ ותמונת ים, אחת מתמונות נושא רבות שנמצאות בבית. 

 

 

עוד דירות ביבנה והסביבה:

סיפור אהבה מעץ טבעי: עיצוב צבעוני וחסכוני למיני-פנטהאוז

לכל חדר צבע משלו: שיפוץ דירת קבלן ביבנה

צימר בקומה האחרונה: שיפוץ דירת פנטהאוז ברמלה

 

 

עקב כך גדלה פינת האוכל, וכבר לא גלשה למסדרון כמו במקור. מעל מבואת הכניסה הונמכה התקרה ובה הוסתרו מערכות אודיו, וידאו ומיזוג האוויר. בחזית ההנמכה מוקמו ארבעה תריסי מיזוג אוויר עגולים, "עין זיקית", בצבע שחור. אלה והמוזיקה והטלוויזיות בחדרים נשלטים בעזרת אייפדים, הנמצאים בכל חדר, כשהתשתית סמויה בתקרה ובקירות ומאפשרת לשמור על קירות לבנים ונקיים.

 

 

 

תמונת ים: ריקי גיא

 

 

חלל הסלון והמטבח תוכנן בשלושה פסים אופקיים זה לזה, המקנים חללי מעבר ביניהם ומייצרים שפה אחידה ומרווחת יותר. הפס הראשון הוא גב המטבח, הכולל מקרר וארונות מזווה גבוהים בצבע אפור גרפיט כהה עם ידיות אינטגרליות ישרות כסופות. מולו מוקם פס ארונות נמוך עליו שיש בהיר עם גידים, המשמש מצידו החיצוני של המטבח כפינת אוכל גבוהה עבור בני המשפחה. מקום זה משמש כאירוח בבית מעצם היותו מרכזי וצופה על כל החלל הציבורי. התאורה שנבחרה בהתאמה לשפה העיצובית היא פסי תאורה מלבניים צרים, השקועים בתקרת הגבס. מעל האי מוקמה תאורת ספוטים עגולה, קטנה ושקועה, השוברת את הקו המלבני הישר.

 

 

 

במרווח מהמטבח אל הספה ניתן לעבור אל המרפסת החיצונית, כשהפס הבא, השלישי, הוא ספת סלון ארוכה בגוון חום אפרפר, הבהיר יותר מגוון המטבח אך ממשיך את סקלת הצבעים הכהה. הספה בעלת קווים ישירים ועמוקה, ונתפרה במידותיה לפי גודל החלל. עליה מוקמו כריות בכתום וירוק לרענון האווירה.

 

מול הספה שולחן טיפה לבן עם רגלי עץ, ובמרווח קל מוקם קיר הפלזמה הלבן ללא שידת טלוויזיה. בשל החלל הצר הוסתרו כל מערכות האודיו-וידאו בתקרת הגבס המונמכת והתאפשר עומק נוסף לחלל על חשבון מזנון טלוויזיה. מעל השולחן ובמרכז החלל מוקם גוף תאורה עגול גדול השקוע בגבס. בניצב לו, מעל הוויטרינה, קובעו ארבעה ספוטים עגולים, קטנים ושקועים, הממשיכים את הקו העיצובי הישר. יחד עם זאת, הבחירה בגופים עגולים עם שילוב רמקולים עגולים בתקרה, שוברת ומעדנת את הקו הישר.

 

 

 

פינת האוכל ממוקמת בין שני קירות ישרים לבנים, ולכן כדי לשבור את הצורה והאווירה, נקנתה פינת אוכל עגולה מעץ אלון, היכולה להיפתח ולהכיל עד 10 סועדים. לפינה זו נבחרו כיסאות ישרים מרופדים בדוגמת זיגזג ונגיעות של כחול, המצעירות את האווירה. שני ציורים של האמנית ריקי גיא משלימים את הגוונים בתכלת ולבן של ים. 

 

 

בחדר השינה של ההורים נבחרה מיטה רחבה, שרופדה בבד אפור מסקלת הצבעים של המטבח והסלון. תוכנן לה גב מרופד באותו גוון עם דוגמת מלבנים אופקיים, ומשני צידיה מוקמו הדומים עם רגלי עץ אלון ומשטח עליון ש"נוזל" לרגליים בגוון תכלת. תמונה מלבנית תכלכלה מסדרת הים של הציירת ריקי גיא משלימה את האווירה.

 

כורסה בגוון ירקרק מעושן מוקמה בפינת החדר לנוחות בני הבית, היושבים שם כשהם מתארגנים ומתלבשים. בחדר מוקם גוף תאורה עגול ולבן צמוד תקרה, המאזכר את הגוף בסלון. את חדר הארונות הוחלט שלא לסגור בדלת סטנדרטית ש"תגנוב" מקום, אלא להשאירו פתוח ולכסותו בווילון, המאפשר לבעלת הבית להחליפו ולעדכן את החדר לפי טעמה. 

 

 

 

במקלחת הצמודה נבחרה רצפה המדמה אריחי עץ מלבניים אפורים, הממשיכים לטפס על הקיר הניצב. שאר הקירות מחופים באריחים מלבניים לבנים במידה שונה, דבר היוצר תחושה של חלל רחב ועוטף. ארון האמבטיה בלבן עם ידית ניקל הממשיכה את אזכור הידיות הישרות במטבח.

 

לחדר המתבגר נקנתה מיטה וחצי בצבע כתום, ולידה הונח כיסא וינטג' תכלת כהשלמה לגוונים שנבחרו לבית. דלת לבנה של חדר הרחצה הפרטי נטמעת עם גוון הקיר הלבן, וחדר הרחצה עצמו מאופיין באותו קן עיצובי של ההורים, כולל רצפה דמויית עץ בגוון אפרפר המטפסת על קיר הארון והכיור ושאר קירות באריחים לבנים מלבניים. רמקול עגול לבן שקוע בתקרה מאפשר שמיעת מוזיקה תוך כדי מקלחת.

 

 

במרפסת, הממשיכה בקו ישיר לסלון ומגדילה אותו, מוקמה פינת ישיבה מרטאן, כצבעי הסלון. מולה נתלה מסך טלוויזיה נפרד מהסלון, כדי לאפשר ליושבים בחוץ לראות סרטים שונים. מקרר וגריל ברביקיו מוקמו בשני קצות המרפסת כדי לארח חברים.

 

לסיכום, בסיס של ריצוף כהה וחיפויי קירות אפורים בהירים, בשילוב סקלת צבעים של ריהוט מטבח כהה, חזרתיות של צבעים כמו בכורסאות שולחן אוכל ושטיח חדר שינה הורים יחד עם קווים דומים בידיות השקועות בגוף ארון ובתאורה המלבנית השקועה או באריחיה דק המלבניים, יוצרים גם עבור עין לא מודעת – חיבור הרמוני בין כל האלמנטים, ומתקבלת תחושה של חלל שלם ונעים.

 

 

רשימת ספקים חלקית:

עבודות ציור: ריקי גיא

אקססוריז וריהוט משלים: נגיעות מעוצבות

קבלן מיזוג אוויר: דויד אפריאט מחברת פתרונות מיזוג

קרמיקות ואביזרי סניטציה: נגב קרמיקה 

גופי תאורה: iDlight

נגרות מטבח: שמאי נגרים – מטבחים ורהיטים בהזמנה אישית

 

 


ריצופים וחיפויים מעוצבים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

עיצוב מטבחים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

 

עוד בנושא

עיצוב דירות

עניין של גוון: בית נינוח בצבעים בהירים


הדיירים ביקשו בית מאזן ומרגיע שיעטוף אותם בחמימות. בעזרת צבעים בהירים וחומרים טבעיים, הצליחה המעצבת להגשים את המטרה ולהעניק להם את הבית הנעים שעליו חלמו

עיצוב דירות

חדרים זאת רק המלצה – הדרך הנכונה לחלק את החלל בבית


הדירה הזאת כבר הייתה מוכנה למסירה, אך המעצבת והדיירים התעקשו לחלק את החלל מחדש כדי להתאים אותה באופן מלא לצורכי המשפחה

עיצוב דירות

על קו המים: עיצוב קליל באווירת ים


המשפחה הזאת גרה בסמוך לחוף ואוהבת גלישה, כך שזה היה רק מתבקש שגם הדירה שלה תעוצב באווירת ים קיצית ומשמחת

עיצוב דירות

מסע בזמן: סגנון רטרו עם נגיעה עכשווית


הדירה הזאת נמצאת בבניין שנבנה אי-אז בשנות ה-70, ובהתאם לכך משלבת בין סגנון רטרו ברוח הסבנטיז לקו עדכני וצעיר

תגובות

עיצוב זה ענין של טעם, אבל...
גריל במרפסת... "על האש"? לא הייתי רוצה להיות השכנה שלהם. אם יש בית פרטי או גרים בפנטהאוז, אז מילא תעשו עשן, אבל במרפסת של בנין? למה? למה השכנים צריכים לסבול מזה?

מטבח
מטבח מושללםםם אהבתי מאוד!

שרטוטים
אם הייתם מוסיפים לכתבה שרטוטים של הדירה לפני ואחרי, אולי אפשר היה לראות את השינוי שהדירה עברה. אבל בלי זה קשה לדמיין. וגם כך נראה הכל סטנדרטי ומשעמם. בהצלחה לזוג+3. אני מקווה שלפחות אתם מרוצים מהתוצאה אחרי ששילמתם כנראה לא מעט כסף.

למה ללכלך????
דירה מתוקה מאוד והצבע של המטבח פשוט יפהפה, אני באמת הרגשתי ניחוח ים כאילו הים במרפסת, נוף מדהים ודירה רגועה וקלאסית וזה הכי נעים ונוח שבעולם!!!תהנו ושיהיה ישוב טוב!

מאד סטנדרטי ונראה לא גמור.

מטבח
מטבח מעולה לדיאטה, מוריד את התיאבון ממבט ראשון...

מאד סטנדרטי ונראה לא גמור.

למה הדירה במדור עיצוב?
אני מצטערת אבל אין פה כלל עיצוב. דירה נחמדה מאוד, נעימה ורגועה, תהנו מהדירה, תתלו את התמונות, הוסיפו נא קונסולת כניסה, הוסיפו כסא לילד המסכן שלא משתתף בארוחות, שידות לצד המיטה ואולי קצת וילונות כשיהיה שוב תקציב.

כמה שעמום בבית???!!!

מעניין לראות היכן גרים המגיבים הארסיים
... בטח כל הבית מבולגן מעופש וחסר טעם...... זו הפסיכולוגיה של התגובה.... בעיניי דווקא יפה מאוד עיצוב לא חונק...מה לעשות כולנו היינו רוצים בית וסביבה של לואי ה-14..... החוכמה להפוך את מה שיש לנו לנעים ונוח.... והית הזה הוא כזה!

לא כל כך מוצלח
1. פינת האוכל מאוד צפופה, הכיסא ממש בתוך הקיר - איך אפשר לשבת שם בכלל? 2. לשבת מול הקיר הלבן שבתוכו שקועה טלויזיה - לא כיף. 3. זו דירה שגרים בה 5 אנשים, כמו שהיה כתוב בפתיחה (זוג+ 3 ילדים). בפינת הישיבה במטבח - מקום ל-3 אנשים. בפינת האוכל שבצד הסלון - מקום ל-4 אנשים. איפה יכולים בני המשפחה הזו לשבת לאכול יחד? מישהו יודע?

עיצוב?
לא רואה שום עיצוב יוצא דופןץ דבר אחד כל כך בולט לעין, 3 טלביזיות בבית אבל אף מדף עם ספרים. האם זה העיצוב או זה הדור ?

וואו, רבותיי המגיבים, אתם טיפה רעים לא?

מעברים
המעבר ליציאה למרפסת צפוף מאוד... הקשר בין צבע הריהוט החם לתמונות הים (טו מאץ' ) הכחולות מאולץ ולא נעים בעין

מה?? איפה??
בשביל תוצאה שכזו לקחתם גם מעצב וגם הום סטיילינג??? נו באמת....

אחלה עיצוב דירה יפה אהבתי את המרפסת

איפה הדזיין ? לא הבנתי?
מי היה צריך מעצב אם זאת התוצאה? לא מורגשת יד מקצועית ! הכל נראה פשטני וזול

איזה עיצוב ואיזה נעליים
סתם דירת קבלן עם רהיטים - די כבר לתת במה לזה! הכלב היחיד שחמוד שם....

בשביל מה לשפץ דירה אם אתה יושב עם הפנים לקיר
אומנות מזעזעת, הכל מכוער , כבד וחסר חן. בשביל מה לעצב דירה שלמה עם בסוף אתה יושה עם הגב לאנשים, למטבח , לחלל - כמו בעונש. בורות אדריכלית וכרגיל - בורות העורך . איך אתה לא מתבייש לשים דירה כזאת תחת הכותרת של עיצוב ?!?!?

כתיבת תגובה